مجله سورین فربد

بینایی ماشین چگونه بازرسی نساجی را تغییر می دهد؟

بینایی ماشین در صنعت نساجی

رقابت زیاد در صنعت نساجی کنترل کیفیت را در اولویت تولیدکنندگان قرار می دهد چرا که انتخاب خریداران، محصول نهایی بر اساس کیفیت بالا و هزینه ی کم می باشد و تولیدکنندگان هم باید اطمینان حاصل کنند که محصولات از بهترین مواد اولیه تهیه شوند و فرآیند ساخت و محصول نهایی تا حد امکان بی عیب و نقص است.

منسوجات موادی هستند که از الیاف طبیعی مانند پنبه، پشم، ابریشم و کنف یا الیاف مصنوعی مانند نایلون، پلی استر، اسپندکس و ابریشم مصنوعی ساخته شده اند. بازرسی منسوجات در طول فرآیند تولید تضمین می کند که کالا در مراحل بافندگی، رنگرزی و… بدون عیب تولید شده است. این امر می تواند 45 تا 65 درصد به کاهش هزینه ها کمک کند.

تشخیص عیوب ساختاری

سیستم‌های بینایی ماشین معمولاً شامل دوربین‌های صنعتی می‌شوند. این سیستم ها با کمک نرم افزار های پردازش تصویر قادر به ارزیابی کیفیت کار هستند. بینایی ماشین به ویژه برای بازرسی موادی که با سرعت بالای 120 متر در دقیقه در خط تولید حرکت می کنند مفید است. توانایی یک سیستم برای کار شبانه روزی، و حفظ سطح بالایی از ثبات و کیفیت به تولیدکنندگان کمک می کند تا محصولات بهتری تولید کنند.

بینایی ماشین در صنعت نساجی-min

این دوربین ها به عنوان بخشی از این سیستم ها برای تشخیص عیوب در طول تولید پارچه استفاده می شوند و می توانند تغییر در رنگ ، تغییرات الگوی بافت و بسیاری از عیوب دیگر منسوجات را شناسایی کند. مزیت اصلی این دوربین ها توانایی ارائه تصویر با وضوح ، حساسیت ، سرعت و راندمان پردازش بیشتر در مقایسه با دوربین های دیگر است که این توانایی ها به تشخیص سریع عیوب محصول کمک می کنند.

تولیدکنندگان نساجی معمولاً با استفاده از یک یا چند دوربین اسکن خطی در یک ردیف، با یک خط باریک و تک نور، تصاویر را ضبط می کنند. مطلوب است که نور روی میدان دید نسبتاً یکنواخت و با شدت بالا باشد. با اینکه این دوربین ها می توانند مقداری عدم یکنواختی نور را تصحیح کنند.

شدت بالای نور به دلیل زمان کوتاه‌تر برای تصویربرداری ضروری است. زمان‌های ادغام کوتاه‌تر به اجسام اجازه می‌دهد با سرعت بیشتری در مقابل دوربین حرکت کنند بدون اینکه تصویر تحت تأثیر تاری حرکت قرار گیرند، محل دقیق عیوب روی سطح پارچه مشخص میشود. برخی از عیوب معمولی که بازرسان کنترل کیفیت به دنبال آن هستند عبارتند ازچاپ اشتباه، الیاف خارجی، لکه های روغن و غیره. . پس از ایجاد یک طرح برش ایده‌آل، سازنده می‌تواند طرح را اجرا کند و منسوجات را برای حمل و نقل آماده کند.

سیستم‌های بینایی ماشین به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهند که منسوجات را با کیفیت بالاتری تولید کنند و در عین حال هزینه را به حداقل و سود را به حداکثر برسانند. سیستم‌های بینایی ماشین با شناسایی عیوب قبل از رسیدن محصول به خریدار، به تولیدکنندگان این توانایی را می دهد تا کالاهایی بدون عیب تولید کنند، ضایعات را به حداقل برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست