مجله سورین فربد

logo

در این مقاله از مجله سورین فربد با تعدادی از متخصصان فعال در حوزه ویژن سه بعدی ارتباط برقرار کردیم و از آنها خواستیم تا کاربردی ترین نکاتی را که هنگام کار با ویژن سه بعدی باید به آن ها توجه داشته باشیم را برای ما بیان کنند . با مطالعه این محتوا با نکات مفیدی در حوزه ویژن سه بعدی آشنا خواهید شد.

3d vision
3D VISION
3D VISION
3d vision

ربات یک بازوی مکانیکی می باشد که بازوها به وسیله سرو موتور حرکت می کنند . آن نقاطی که محورها به هم وصل می شوند را Joint  یا  محور ( Axis ) می گویند . J1 ، J2 و J3 محورهای اصلی ربات (basic axis) و J4 ، J5 ، J6 محورهای مچ مانند   ( Wrist ) می باشند محور ششم را برای حرکت دادن ابزاری که به آن متصل شده استفاده می کنند.

ROBOT6
ROBOT7
ROBOT3
ROBOT

سیستم های بینایی ماشین به عنوان یک راه حل که آماده پیکربندی و استقرار هستند ، حاوی سنسور ، پردازنده و نرم افزار می باشند. که به طور کلی برای تولیدات اتوماتیک و برای اطمینان از کیفیت محصول استفاده می شوند ، استفاده از سیستم های بینایی در برنامه های غیر صنعتی مانند پزشکی ، ترافیکی ، ورزشی یا سرگرمی در حال رایج شدن است.

vision
vision
vision
machine vision system

انواع مختلفی از سیستم های بینایی ماشین در بازار وجود دارد ، از جمله دوربین های هوشمند ، سیستم های بینایی یکپارچه و سیستم های مبتنی بر رایانه.

با در نظر گرفتن کلیه الزامات از جمله عملکرد ، دقت ، مقیاس پذیری ، رابط های ارتباطی و رابط های کاربری و در نظر گرفتن موارد مالی و فنی ، می توان سیستم مورد نظر را انتخاب کرد.

سیستم های بینایی
vision

پردازش تصویر صنعتی یا “بینایی ماشین” به عنوان یکی از کلیدی‌ترین فناوری‌ها در صنعت خودروسازی شناخته می‌شود، زیرا امکان استفاده از این تکنولوژی در جهت بهینه‌سازی انواع فرآیندهای زنجیره ارزش مانند تولید، تضمین کیفیت و تدارکات وجود دارد.

machine vision in the automotive industry

فناوری‌های بینایی ماشین توانایی ایجاد تغییراتی بالقوه در فرآیندهای صنعت خودروسازی را دارند. به عنوان مثال، مفاهیم نسل چهارم صنعت اهمیت فزاینده‌ای پیدا خواهد کرد. در این زمینه، روش‌های بینایی ماشین بسیاری از جنبه‌های تولید صنعتی را بهبود بخشیده و تسریع می‌کنند. قطعات کاری مختلف به سرعت و با اطمینان شناسایی و فرآیندهای تولید کنترل خواهند شد؛ در عین حال فناوری‌های بینایی ماشین موجب حفظ و نگهداری ماشین‌آلات صنعتی می‌شوند.

آینده بینایی ماشین در صنعت خودرو
آینده بینایی ماشین در صنعت خودرو
آینده بینایی ماشین در صنعت خودرو
آینده بینایی ماشین در صنعت خودرو

در ابن مقاله 10 مورد از اشتباهات مهم خرید ربات های صنعتی دست دوم  آورده شده امیدوارم که مورد استفاده قرار گیرد.

robots
robots
robots
رباتهای صنعتی دست دوم
فهرست