جوشکاری رباتیک

جوشکاری رباتیک می تواند دقت را افزایش دهد و ضایعات را برای اکثر عملیات جوشکاری کاهش دهد. ربات‌های مشارکتی (کوبات‌ها) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از لحاظ تعمیر و نگهداری کم هزینه تر و ساده‌تر از ربات‌های صنعتی سنتی هستند، آن­ها می‌توانند جوشکاری قوس، TIG، لیزر، MIG، اولتراسونیک، پلاسما و نقطه جوش را خودکار کنند و همچنین می‌توانند لحیم کاری را انجام دهند.

در یک محیط تجاری که در آن شرکت ها نیاز به افزایش کارایی و بهره وری بدون متحمل شدن هزینه های هنگفت دارند، کوبات ها سرمایه گذاری بزرگی برای کسب و کارها در سراسر جهان هستند. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد ربات های جوشکاری مشترک بدانید آورده شده است.

جوشکاری همه چیز در مورد تناوب و تکرار پذیری و دقت است. برای خطوط تولید با توان عملیاتی بالا، اطمینان از اینکه هر محصول با بالاترین کیفیت عرضه می‌شود، برای رضایت و ایمنی مشتری و همچنین بقای کسب‌وکار تولیدکننده بسیار مهم است.

جوشکاری رباتیک

هنگامی که توسط انسان انجام می شود، جوشکاری یک نقش بسیار ماهرانه است. اما همچنین متناوب بودن، امری خطرناک و از نظر فیزیکی سخت است. اشتباهات نه تنها می تواند یک اپراتور انسانی را در معرض خطر آسیب قرار دهد، بلکه می تواند منجر به محصولات با کیفیت پایین تر و ضایعات پرهزینه تر شود.

جوشکاری رباتیک راهی برای خودکار کردن این کار و تضمین سطوح ثابت کیفیت بدون توجه به حجم کار ارائه می دهد. این صرفاً در مورد جایگزینی کارگران ماهر نیز نیست. با یک بازوی ربات جوشکاری که وظایف تکراری دستی را انجام می دهد، کارگران انسانی آزادند تا وظایف با ارزش بالاتر را انجام دهند.

سهولت نسبی استفاده و حداقل نیازهای آموزشی کوبات‌ها در مقایسه با ربات‌های صنعتی بزرگ‌تر، آنها را نیز راهی عالی، برای کمک به ارتقای مهارت تیم و تقویت تخصص اتوماسیون شما می‌سازد.

مورد تجاری برای جوشکاری رباتیک

بسیاری از مشاغل در بخش تولید این فشار را احساس می کنند. با افزایش قیمت‌ها، زنجیره‌های تامین پیچیده و تغییر اولویت‌های مشتری که همگی با کمبود جهانی نیروی کار مقابله می‌کنند، شرکت‌ها باید راه‌هایی را که فناوری می‌تواند به آنها در ادامه رشد کمک کند را بررسی کنند.

کاربردهای کوبات مانند جوشکاری رباتیک این پتانسیل را فراهم می کند که عملیات را افزایش دهد و در عین حال در هزینه ها نیز صرفه جویی کند.

در واقع، پیاده سازی یک دستگاه جوش ربات در فرآیندهای تولید شما می تواند چندین مزیت کلیدی داشته باشد:

  • حل کمبود نیروی کار

کمبود نیروی کار یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین چالش‌هایی است که امروزه شرکت‌های جوشکاری با آن‌ها مواجه هستند. متأسفانه، این فشاری نیست که به نظر می رسد به زودی کاهش یابد. شرکت‌هایی که فرآیندهای خودکار را اتخاذ می‌کنند، نه تنها می‌توانند بدون نیاز به استخدام نیروی انسانی اضافی، فعالیت‌های خود را حفظ یا رشد دهند، بلکه می‌توانند با اجازه دادن به افراد برای کار با فناوری‌های پیشرفته، نیروی کار ماهر را جذب و حفظ کنند.

  • ضایعات کمتر

کارگران ماهر به طرز شگفت انگیزی دقیق و با تجربه هستند، اما هنوز هم می توانند اشتباه کنند. همانطور که یکی از اپراتورهای جوشکاری در یکی از مشتریان تولیدی ما گفت: “اگرچه من جوشکار خوبی هستم، اما در برخی مراحل حتی خسته می شوم. چشمانم بی حس می شود و کمرم شروع به درد می کند. این اتفاق با کوبات نمی افتد.”

با نیروی کار جوشکاری دستی، مجبور به دور انداختن گهگاه قطعات یا عدم موفقیت بخشی از محصولات در تست‌های کیفیت، بخشی قابل قبول از عملیات روزانه است. کاربردهای جوشکاری رباتیک اشتباهات کمتری دارند، بنابراین ضایعات کمتری ایجاد می شود.

  • راندمان بالاتر

شما دارای یک برنامه ربات مشارکتی هستید که نیازی به وقفه ندارد و می تواند بدون وقفه کار کند. این باعث می‌شود که جوش‌کاری رباتیک ابزاری عالی برای افزایش مقیاس فرآیندهای تولید شما برای جذب مشتریان جدید یا پاسخگویی به افزایش تقاضای فصلی باشد.

به عنوام مثال در یک شرکت برای تامین فلایویل، کوبات آنها می تواند 7/24 بدون توقف کار کند. این نه تنها خروجی شرکت را افزایش داده است، بلکه به آن اجازه می دهد نیروی کار ماهرتر، دستمزد بالاتر و متنوع تر نیز ایجاد کند.

جوشکاری رباتیک2
  • هزینه های تحویل کمتر

به طور معمول، مشتریانی که از کوبات استفاده می کنند، در کمتر از یک سال به ROI روی ربات های مشترک خود می رسند. به این دلیل است که استفاده از آنها نسبتاً ساده است و معمولاً به آموزش و زیرساخت ایمنی کمتری نسبت به روبات‌های سنتی نیاز دارند. و از آنجایی که می‌توانند بدون نیاز به کارکنان اضافی، توان عملیاتی را افزایش دهند، کوبات‌ها به جای مراکز هزینه، مولد ارزش هستند.

یکی از مزایای اصلی کاربرد جوشکاری رباتیک مبتنی بر کوبات، انعطاف پذیری و سهولت نسبی استفاده در مقایسه با سایر کاربردهای رباتیک صنعتی است. با راه‌حل‌های نرم‌افزاری مناسب و کیت‌های کاربردی و آموزش‌های حداقلی برای کاربر، کارکنان مجرب می‌توانند کوبات شما را برای اجرای طیف گسترده‌ای از کارهای جوشکاری در کمتر از 30 دقیقه برنامه‌ریزی کنند.

کوبات ها همچنین سبک وزن هستند و نسبت به سایر ربات های سنتی ردپای کوچک تری دارند. این بدان معناست که ادغام یکی در جریان های کاری موجود بدون اشغال فضای کف گرانبها آسان تر است.

علیرغم اینکه ربات‌ها معمولاً به زیرساخت‌های ایمنی کمتری مانند فنس نسبت به سایر ربات‌های سنگین‌تر نیاز دارند، هنوز قبل از اجرا به ارزیابی ایمنی کامل نیاز است.

جوشکاری رباتیک و کارهای خودکار مانند لحیم کاری فرصت های زیادی را برای مشاغل در هر اندازه ای باز می کند. آنها می توانند ابزار قدرتمندی برای کسانی باشند که به دنبال توسعه هستند یا راهی مهم برای کاهش هزینه های عملیاتی یا کاهش ضایعات برای کسانی که به دنبال افزایش بهره وری خود هستند. انگیزه شما هرچه که باشد، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

فهرست