پالتایزینگ چیست؟

به زبان ساده ، پالتایزینگ به معنای قرار دادن کالاها روی یک پالت است تا بتوان آنها را حمل و یا انبار کرد. معمولاً تعدادی از اقلام در جعبه ای قرار می گیرند که پس از رسیدن به میزان تعیین شده به پالت منتقل می شود یا اقلام بزرگ در جعبه های خودشان روی پالت چیده می شوند.

پیاده‌سازی یک کوبات برای پالتایزینگ خودکار، با آسان‌تر و سریع‌تر کردن حمل و نقل کالاها و به مقصد نهایی رساندن آنها، در زمان و انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

با اینکه پالتایزینگ یک کار حیاتی برای هر کسب و کاری است که کالاهای فیزیکی را مدیریت می­کند، همیشه کار خوشایندی نیست.گذراندن روز برای انجام کارهای تکراری، که می تواند شامل جعبه های سنگین نیز باشد، به افراد شما فشار وارد می کند و می تواند به آن­ها آسیب برساند و به سرعت برای کارمندان کسل کننده می شود.

به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها از سیستم پالتایزینگ رباتی برای خودکارسازی کامل فرآیندها استفاده می‌کنند.

ربات پالتایزینگ

ربات پالتایزینگ چیست؟

ربات پالت کننده یا پالتایزینگ دستگاهی است که به شما کمک می کند فرآیند بسته بندی و چیدن روی پالت ها را خودکار کنید. ربات پالتایزینگ نمونه ای از ربات های صنعتی است که می تواند جعبه ها یا اقلام را روی یک پالت منتقل و مرتب کند و روی هم بچیند.

معمولاً شما آنها را در انتهای یک خط تولید می توانید ببینید، که دسته‌های منظمی از محصولات را می‌سازند و لیفتراک آنها را برای انبار یا انتقال به جای دیگر می برد.کاربردهای صنعتی زیادی برای پالت سازها وجود دارد، از جابجایی مواد رباتیک تا انتخاب اقلام صحیح برای بسته بندی.

این ماشین‌های هوشمند کارهای ناایمن و کسل‌کننده را خودکار انجام می دهند، که می‌تواند منجر به جلوگیری از آسیب‌های فشاری در طول زمان شود و از آسیب‌ها یا حوادث ناگهانی مرتبط با سنگینی بار پیشگیری کند.

نیروهای کار خسته یا کسل می شوند و در معرض خطر آسیب دیدن هنگام بلند کردن اقلام قرار می گیرند و یا باعث می شود چیدمان با فرم نادرست و یا سرعت پایین انجام شود، اما یک ماشین فرم صحیح و سرعت ثابت را در طول عمر خود حفظ می کند.

پالتایزینگ

چگونه می توان یک ربات پالتایزینگ را سفارشی سازی کرد؟

پالتایزینگ مقوله وسیعی است. کسب‌وکارها از ربات‌های پالت‌سازی برای کارهای زیادی استفاده می‌کنند، از جمله دست زدن به اقلام بسیار ظریف مانند شیشه، اجسام با شکل‌های عجیب و غریب و یا محصولاتی که گرفتن و کنترل آنها دشوار است، محصولاتی که ممکن است در اثر تماس انسان یا حتی مواد خطرناک آسیب ببینند. برای برآورده کردن طیف وسیعی از نیازها، بسیاری از انواع گریپر یا گیره وجود دارد که به شما امکان می‌دهد ربات پالت‌کننده خود را برای کار خود سفارشی کنید.

تقریباً برای هر نوع کار پالت سازی یک ابزار برای گرفتن محصول پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال ابزار وکیوم که از مکش برای انتقال محصولات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می کند، که می تواند برای وسایلی که به سختی در دست قرار می گیرند یا شکننده هستند، ایده آل باشد. گیره های مغناطیسی می توانند محصولات فلزی را به راحتی جابجا کنند. یک گیریپر پنجه ای یا دستی شکل می‌تواند محصولات را بصورت دقیق گرفته و به عنوان بخشی از فرآیند پالت‌سازی در جعبه‌ها قرار دهد.

آیا یک ربات پالتایزینگ محدودیت هایی هم دارد؟

در حالی که امکان پیاده‌سازی انواع بسیاری از روش های پالتایزینگ با بازوهای کوبات وجود دارد، این فناوری همچنان محدودیت‌هایی دارد.

این ربات‌ها بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از ربات‌های صنعتی هستند، به این معنی که قابلیت بلند کردن آن‌ها کمتر است. اگر نیاز به حمل کالاهای سنگین با وزن بیش از 16 کیلوگرم دارید، باید به فکر استفاده از ربات های صنعتی باشید.

هنگام استفاده از اقلامی که در دو مکان، دور از یکدیگر قرار می گیرند، کوبات ها ممکن است انتخاب درستی نباشند.

یک بازوی کوبات با حداکثر دسترسی 1300 میلی متر (51.2 فوت) برای پالت گذاری بین دو پالت ایده آل است. از سوی دیگر، یک ربات صنعتی، هنگام پالت گذاری کالا در خط تولید شما، می تواند مسافت های بیشتری را طی کند.

حتی اگر کوبات‌ها بتوانند کالاها را برای مدت زمان طولانی‌تری نسبت به کارگران پالت کنند و کارگران را از این کار طاقت‌فرسا و تکراری رهایی بخشند، سرعت آن‌ها هنوز از سرعت ارائه شده توسط یک ربات صنعتی سنتی کمتر است.

پالتایزینگ

آیا کسب و کارهای کوچک و متوسط به سیستم پالتایزینگ ربات نیاز دارند؟

یک سیستم پالتایزینگ ربات، کارآمدی و بهره وری کسب و کارهای کوچکتر را تغییر خواهد داد. با تعداد محدودی از کارگران در خط، شرکت های کوچک و متوسط در برابر بیماری یا فرسایش کارکنان آسیب پذیرتر هستند.

کارگران متعهد و راضی نسبت به کسانی که بی حوصله یا ناراضی هستند کمتر محل کار خود را ترک می کنند. خودکار کردن یک کار خسته کننده مانند پالتایزینگ، افراد شما را برای کارهای هدفمندتر آزاد می کند. با جذاب‌تر کردن نقش‌های کارگران، می‌توانید استعدادهای بزرگی را حفظ کنید.

فهرست