مجله سورین فربد

بهبود سیستم سورتینگ با کمک پردازش تصویر

سورتینگ با پردازش تصویر

در دنیای امروز، پردازش تصویر در حال تبدیل شدن به یک فناوری رایج است و به دلیل قابلیت های آن در انجام کاربردهای مختلف در بسیاری از زمینه ها، توجه زیادی را به خود جلب می کند. سیستم سورتینگ موجود در محیط صنعتی باید به کمک پردازش تصویر  بهبود  یابد.  در برخی از صنایع سبک، فرآیند سورتینگ با استفاده از نیروی انسانی به صورت دستی انجام می شود. اما این روش سنتی معایبی از جمله خطای انسانی، کندی سرعت کار، عدم دقت و هزینه زیاد به دلیل وجود نیروی انسانی را به همراه دارد.

برای حل مشکلات یک ماشین سورتینگ هوشمند با تفکیک قطعات بر اساس رنگ، شکل و اندازه ی آنها ، استفاده از فناوری بینایی ماشین پیشنهاد می شود.این فناوری زمانی که قطعات کار بر روی نوار نقاله حرکت می کنند، تصویر یا فیلم قطعه کار ورودی را با تصویر پیش پردازشی که شامل بهبود تصویر برای کاهش اثر نور غیر یکنواخت ناشی از روشنایی اطراف است، گرفته و اجرا می کند.

برای تشخیص رنگ قطعه کار، تصویر از پیش تقویت شده به پیکسل های مجزا  تجزیه می شود و رنگ غالب به عنوان رنگ شی در نظر گرفته می شود. سپس با استفاده از روش تطبیق ویژگی‌ها، نتیجه با داده‌ای که از قبل درمحل ذخیره‌سازی سیستم ذخیره شده است، مطابقت داده می‌شود. نتایج حاصل از تطابق ویژگی ها، سروو موتور را روشن می کند و طبق رنگ قطعه کار را جدا می کند.

به منظور تفکیک شکل، تصویر گرفته شده ابتدا به تصویر سیاه و سفید تبدیل می شود قبل از اینکه با داده بر اساس ویژگی ها ، تفکیک اندازه، و پوشش خاص مطابقت داده شود. با داده های مبتنی بر سیستم مطابقت داده می شود. نتایج آزمایش شده نشان می دهد که سیستم تفکیک خودکار مبتنی بر بینایی ماشین، دقت و کارایی کارها و در نتیجه نرخ تولید صنعت را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست