مجله سورین فربد

موارد مهم در خرید ربات های صنعتی دست دوم

رباتهای صنعتی دست دوم

 robots

 

 

در زیر 10 مورد از اشتباهات مهم خرید ربات های صنعتی دست دوم  آورده شده امیدوارم که مورد استفاده قرار گیرد :

  1. خرید ربات بدون گارانتی: اطمینان حاصل کنید که همراه ربات خریداری شده گارانتی معتبر وجود دارد. ربات باید حداقل 2 سال گارانتی با تامین قطعات یدکی داشته باشد و پشتیبانی فنی باید با گارانتی ارائه گردد .
  2. خرید ربات بدون هیچ تضمینی: بسیاری از شرکت ها ربات های دست دوم را بدون هیچ تضمینی می فروشند. قیمت یک ربات می تواند میلیون ها تومان ارزش داشته باشد و آن مهم است که توسط فروشنده تضمین شود تا رضایت شما حاصل شود .
  3. خرید ربات در مزایده ها: شاید در مزایده خرید ربات معقول به نظر برسد ولی بدون گارانتی و تضمین دست به همچین خریدی نزنید حتی اگر ربات آماده به کار باشد.
  4. خرید ربات دست دوم از حراجی های آنلاین: شاید تعداد زیادی از حراجی های آنلاین وجود داشته باشد اما از داشتن گارانتی ، خدمات و پشتیبانی آن مطمئن شوید. در ضمن هیچ تضمینی وجود ندارد که ربات کار کند وقتی به دست شما می رسد .
  5. نادیده گرفتن سیاست تامین قطعات یدکی از تامین کننده: بعضی از فروشندگان ربات های دست دوم مسئولیت تامین قطعات یدکی را برعهده نمی گیرند. مطمئن شوید که قطعات یدکی را نیز تهیه می کنند .
  6.  انتخاب فروشنده بدون در نظر گرفتن قسمت خدمات: تامین کننده قادر به سرویس ربات است ؟ مطمئن شوید که فروشنده ربات می تواند سیستمی که شما خریداری کرده اید را سرویس کند .
  7. نیاز نداشتن ربات به تعمیر و تعویض قطعات: ممکن است ربات دست دومی که شما خریده اید باید بعضی قسمتهای آن عوض شود تا بتوان آن را در پروژه استفاده کرد.
  8. عدم بررسی تجربه کاری فروشنده: شرکت های زیادی وجود دارند که ربات های دست دوم را می فروشند. اما تعدادی از آن ها دارای مهندسین مجرب هستند که وقتی ربات شما مشکل دارد واقعا بتوانند به شما کمک کنند .
  9. نداشتن داکیومنت و آموزش: بسیاری از ربات های دست دومی که فروخته می شوند بدون داکیومنت و آموزش می باشند.
  10. استفاده نادرست از ربات: خرید یک ربات دست دوم شبیه خرید ماشین دست دوم می باشد. باید دقت نمود که رباتی که خریداری می شود در چه شرایطی و به چه مدت زمانی استفاده شده است .

 

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست