مجله سورین فربد

کاربرد بینایی ماشین در شرکت های دارو سازی

medical

برای شرکت های داروسازی بسیار مهم است که قرص ها یا کپسول ها را قبل از قرار دادن آنها در قوطی ها شمارش شوند . ویا اینکه آیا هر ورق قرص به صورت کامل پر میشود یا خیر؟ دستور استفاده به صورت درست بر روی دارو چاپ شده باشد. وحتی اینکه بسته بندی به صورت درست انجام شود و امکان نفوذ رطوبت ، هوا و… به دارو وجود نداشته باشد. بینایی ماشین یک راه حل کلیدی برای رفع این نگرانی ها است.

سیستم بازرسی ویژن مبتنی بر رایانه ، بر روی رایانه شخصی اجرا می شود و عملکرد شمارش را انجام می دهد ، اگر قرص یا کپسولی معیوب تشخیص داده شود، این اطلاعات ثبت می شود سپس سیگنالی به عملگر ارسال می کند و تا قبل از زمانی که قرص یا کپسول  معیوب به بطری ظروف رسد، از خط تولید خارج میشود و در نتیجه امکان ارسال قرص های پزشکی معیوب از بین می رود.

بینایی ماشین در داروسازی

این کار در مورد قرص های دورن یک ورقه به این صورت است که ابتدا توسط یک دوربین چک می شود که ایا تمام قرص ها ویا کپسول ها سالم هستند یا خیر؟ سپس در تمام قسمت ها قرص یا کپسول قرار گرفته شده باشد، در این مرحله کاغذ الومینیومی روی بسته قرص قرار میگیرد، حال نوبت آن است که ویژگی های دارو شامل نوع و دوز دارو ها به درستی روی بسته چاپ شده باشد و بسته بندی به صورت کامل انجام شده باشد تا رطوبت ، هوا و… وارد بسته بندی نشود.

و اما در مورد سرنگ ها بازرسی ها به اینگونه است که ابتدا طول سرنگ و سپس عدم وجود فرز،قلاب وسایر عیوب نوک سرنگ را بررسی می کند ودر نهایت سرنگ‌ها در 360 درجه کامل بازرسی می‌شوند تا احتمال شکستگی، خمیدگی و گرفتگی در آن‌ها وجود نداشته باشد.

یکی از راه‌حل‌هایی که بینایی ماشین ایجاد می کند این است که به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا قوطی‌های درب دار را در یک نمای کامل 360 درجه بازرسی کنند و مطمئن شوند که ویژگی‌های مهم محصولات بسته‌بندی شده ، مانند: بسته شدن / مهر و موم درپوش ، موقعیت ، برچسب ، کیفیت چاپ و … به درستی انجام شده باشد.

همه اینها به افزایش توان عملیاتی خط تولید و افزایش بهره وری کمک می کند و در نهایت، مصرف کنندگان را راضی نگه می دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست