کاربرد ربات های صنعتی در صنایع خودرو سازی

تغییر سریع فناوری و رشد در رقابت جهانی شرایطی را در صنعت خودرو ایجاد می کند که نیاز به پاسخ پویا و انعطاف پذیری تولید کنندگان را دارد. این که آیا نیاز به ربات های 6 محوره است که وظایف تمیزکاری را در حالی که مقاومت در برابر پاشش را دارند یا وظیفه تست های خودکار صندلی را انجام می دهند ، رباتهای صنعتی با بازوی 4 و 6 محوره راه حل هایی را ارائه می دهد که نیازهای دشوار را در سخت ترین شرایط برآورده می کنند.

رباتهای صنعتی صحت ، پویایی ، دقت حرکت و قابلیت اطمینان را به فضای داخلی ، بدنه و ایمنی ، پیشرانه و همچنین چرخ و تایر می دهد.

راه حل های کامل رباتیک و اتوماسیون برای صنعت خودرو

فضای داخلی

زیبایی ، طراحی و عملکرد چیزی است که در فضای داخلی خودرو اهمیت دارد. ربات ها برای انجام چنین وظایف طاقت فرسایی بسیار مناسب هستند.

راه حل های اتوماسیون برای کار در فضای داخلی خودرو

زیبایی ، طراحی و عملکرد – انتظارات مشتریان در سراسر جهان ، با راه اندازی هر مدل جدید در تمام سطوح بازار ، افزایش می یابد. طراحان داخلی قصد دارند این انتظارات را با راه حلهای جذاب تر برآورده کنند ، اما ایده های آنها ناگزیر تکنیک های پیچیده تری از تولید را می طلبد. بنابراین ربات ها برای کاربردهای داخلی ضروری هستند ، چه برای آزمایش اتوماتیک صندلی و چه برای پرداخت سریع میله های دنده استفاده شوند.

ربات های صنعتی و صنایع خودرو

شاسی و ایمنی

برش لیزری ، مونتاژ چراغ های جلو و تولید کیسه هوا با نقص صفر چند نمونه از کاربردهای بسیار مناسب ربات ها است.

راه حل های اتوماسیون برای ایمنی بدنه ماشین و مسافر

برش لیزری صفحات بدنه ، مونتاژ چراغهای جلو ، فرز پیش بندهای کامپوزیت جلو ، مونتاژ پیشرفته سیستم های ABS ، تولید کیسه های هوا با نقص صفر – استقرار ربات ها در زمینه های بدنه و ایمنی تقریباً بی پایان است. رباتهای صنعتی در تمام کاربرد های قابل تصور که جای هیچ خطایی وجود ندارد ، ارزش خود را ثابت می کنند. نقاط قوت ربات های چهار محور و شش محور – دقت ، دینامیک ، کنترل مسیر و قابلیت اطمینان – پیش نیاز راه حل های مناسب در این مناطق حساس هستند.

رباتهای صنعتی و صنایع خودرو

پیشرانه

کاربرد هایی که در آن ربات ها برتری دارند: نصب سنسورهای حساس ، جایگذاری قطعات در خطوط مونتاژ پیچیده و تمیز کردن قطعات

راه حل های اتوماسیون برای کاربردهای ساخت پیشرانه

کاربرد های انتقال قدرت از جمله چالش برانگیزترین خطوط تولید به کمک ربات است. خطاها می توانند به سرعت منجر به خرابی کامل وسایل نقلیه شوند ، که این بدترین سناریو برای هر سازنده خودرو است. درگیری ربات از مونتاژ سنسورهای با دقت بالا و ساخت پیچیده موتور و اجزای انتقال تا تمیز کردن قطعات را شامل می شود. سورین فربد  همچنین برای برخی از کاربرد های نسبتاً غیرمعمول راه حل هایی دارد ، مانند مدل های 6 محوره ضد پاشش برای کارهای تمیز کردن و نسخه های ESD که با تخلیه الکترواستاتیک مقابله می کنند.

رباتهای صنعتی

تایر

به دلیل سختگیری در کیفیت و نیازهای بهره وری ، کاربرد های جدید رباتیک شناسایی می شوند ، به عنوان مثال تراشیدن پروفیل های لاستیک های نمونه اولیه

راه حل های اتوماسیون برای تولید چرخ و لاستیک

وظایف بازرسی و هندلینگ برای رینگ های آلومینیومی مدت هاست که از جمله کاربردهای استاندارد در فناوری اتوماسیون است ، اما تقاضا برای کیفیت و بهره وری با کیفیت بالاتر به طور مداوم زمینه های جدیدی از کاربرد را برای ربات ها باز می کند. امروز ، ربات ها در حال تراشیدن پروفیل های لاستیک های نمونه اولیه هستند. کار در چنین شرایط چالش برانگیزی حداکثر دقت را می طلبد. این و سایر کاربردهای فناوری پیشرفته تنها با استفاده از رباتهای صنعتی با دقت بالا محقق شده اند.

رباتهای صنعتی در صنایع خودرو
فهرست