دپارتمان تخصصی ربات های صنعتی

رهیافتی جدید در بهره وری

ربات صنعتی چیست؟

ربات صنعتی یه یک یا مجموعه ای از ربات ها گفته می شود که در یک سلول، کارها را بصورت اتوماتیک انجام می دهند. هدف این ربات ها به حداکثر رساندن ، تسریع و ساده سازی یک ماژول تولید کامل و دستیابی به سطوح بالای تکرار کیفیت محصول است.

این سیستمهای خودکار دارای درجه استقلال بسیار بالایی هستند. به خاطر داشته باشید که ربات ها بدون دخالت انسان می توانند شیفت شب و تعطیل را نیز تحت پوشش قرار دهند. آنها هرگز بیمار نمی شوند و به تعطیلات نمی روند!

ربات های صنعتی به شرکتها این امکان را می دهند که در آخر هفته دو برابر بیشتر از ساعتهای کار در طول هفته کاری توسط اپراتورهای سنتی عمل کنند!

بنابراین ، اگرچه ممکن است  سرمایه گذاری اولیه قابل توجه باشد ، اما بازگشت سریع سرمایه (ROI) را فراهم می کند که برای مدیرانی که دارای محدودیت های بودجه ای هستند ضروری است. طبق تجربه ما ، یک سلول رباتیک با طراحی خوب ، بازدهی حتی کمتر از یک سال دارد.

robatic

کاربردهای متنوع ربات های صنعتی

ربات های صنعتی برای خودکار سازی عملیات مختلف در بسیاری از بخشهای تولید مورد استفاده قرار می گیرند. در انجام این وظایف، سرعت و دقت فاکتورهای کلیدی جهت کاربرد این سیستم ها محسوب شده و در اتوماتیک سازی فرآیندهای کیفی و بازرسی هم نقش تعیین‌کننده‌ای دارند. همچنین با به کارگیری این ابزارها می‌توان آمار مختلف تولید را به روشی مطمئن و در فرآیندی یکنواخت، مستند سازی نمود. وظایف مختلفی که ربات های صنعتی در صنایع به انجام می‌رسانند را می‌توان در گروه های پایه زیر دسته بندی نمود:

jooshkari

جوشکاری

سلول رباتیک رنگ الکترواستاتیک

رنگ آمیزی

palet

پالت کردن

جابجایی

جابجایی

taghzie

تغذیه دستگاه

montaj

مونتاژ

همانطور که در بالا ذکر شد ، این نوع اتوماسیون رباتیک در هر زمینه صنعتی (خودروسازی ، هوانوردی ، مکانیک ، دارو ، مواد غذایی و غیره) کاربرد دارد. مهم نیست وظیفه یک ربات صنعتی چیست، خروجی دقیق و قابل اعتماد خواهد بود.

رباتهای صنعتی علاوه بر سیستم بسیار کارآمد ، انعطاف پذیری فوق العاده ای نیز دارند،  با تغییر نوع فرآیندکاری ، شما به سادگی ربات ها را برنامه ریزی مجدد می کنید بدون اینکه تغییرات اساسی ایجاد کنید. علاوه بر این ، اگر شرکت نیاز به تغییر از یک نوع فرآیند  به نوع مشابه دیگر داشته باشد ، ربات های صنعتی می توانند بسیار سریع و کارآمد تبدیل شوند.

ربات ها و صنعت 4.0

صنعت 4.0، همچنین به عنوان اینترنت صنعتی اشیا (iot) شناخته می شود که در حال تغییر نحوه کار تولید کنندگان در سراسر جهان است. توانایی جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و عمل بر روی داده های تولید ی ، به ویژه از نظر بهره وری و بهینه سازی مداوم ، تأثیر تحول آفرینی بر روی عملیات دارد.

برای مدیریت هوشمندتر دستگاهها ، سلولهای ربات می توانند به سیستمی برای جمع آوری ، ذخیره سازی و پردازش داده های تولیدی نیز مجهز شوند. این نرم افزار معمولاً از روتر استفاده می کند که به شما امکان عیب یابی و کنترل از راه دور ربات صنعتی را نیز می دهد.

سطح بالای فناوری به دست آمده از طریق این سیستم ذخیره سازی و کنترل داده باعث می شود تا بتواند نیازهای صنعت 4.0 را برآورده کند.

رباتیک

چرا سورین فربد  را برای طراحی و اجرای پروژه های رباتیک خود انتخاب کنید؟

راه حل های رباتیک خلاقانه که شما را قادر می سازد تا در حال حاضر و در آینده به طور موثر تولید کنید.

quality
کیفیت

کیفیت و سازگاری تولید را بالا ببرید

speed
سرعت

افزایش سرعت تولید و افزایش تولید

mony
توان مالی

کاهش نرخ ضایعات  و هزینه های عملیاتی

seqrity
ایمنی

نرخ  آسیب دیدگی کارمندان را کاهش دهید

manage
یکپارچه سازی کامل

به راحتی با تجهیزات موجود  یکپارچه شوید

ایکون
سادگی

برای کارکرد آسان طراحی شده است

سورین فربد طیف گسترده ای از راه حل های خودکار را برای تولیدات شما ارائه می دهد ، که همیشه بر کارایی و بهبود فرآیند تمرکز دارند. راه حل های ما  که می توانند به صورت جداگانه بر روی ماشین آلات یا خطوط تولید نصب شوند و  یا می توانند کاملاً سفارشی شوند تا نیاز مشتری را برآورده کنند ، و اطمینان حاصل کنند که فرآیند تولید را بهینه می کنند و ارزش منابع انسانی را افزایش می دهند.

دانش فرآیند

متخصصین رباتیک با تجربه (حدود 12 سال تجربه )

مهندسی و طراحی

نصب و برنامه نویسی

همکاری با برندهای KUKA  ، FANUC  ، ABB  و  Yaskawa

تخصص سیستم های سفارشی چند ربات

ابزار ربات

طراحی و ساخت ابزار سفارشی

نصب آسان ابزار

استفاده از مواد مقاوم در برابر سایش

فیکسچرهای انعطاف پذیر

طرح ها ی تست شده

سلول های رباتیک از قبل مهندسی شده یا کاملاً سفارشی

برای هر کاربردی

برای هر صنعتی

مستقل از انتخاب ربات

راه حل های مهندسی:

  • طراحی کامل سیستم رباتیک شامل اجزای مکانیکی ، الکتریکی ، نرم افزاری ، کنترل ها ، بینایی ماشین، سنسورها ، الگوریتم ها ، برنامه ریزی مسیرهای حرکتی.

کنترل ها ، بهینه سازی ، برنامه ریزی حرکت ، بینایی ماشین:

  • آشنایی گسترده با مسیر و برنامه ریزی حرکتی برای ربات.
  • زمان برنامه ریزی حرکت بهینه شامل پویایی سیستم ، موانع و پویایی محرک.
  • تجربه در ایجاد سیستم های مبتنی بر بینایی ماشین برای جابجایی قطعات

تجربه برنامه ریزی و اجرا:

  • تجربه با ربات های برندFanuc ، Kawasaki ، Hyundai ، ABB و سایر موارد دیگر
  • آشنایی با انواع ابزارها و گیرپرهای مورد استفاده ربات

طراحی ، کنترل ، برنامه ریزی حرکت ربات های صنعتی:

  • ربات های صنعتی 6 محور
  • ربات های چندمحوره و دکارتی
robot

دپارتمان ربات های صنعتی شرکت سورین فربد

با توجه به تعریف های جدید در فناوری های صنعتی می‌توان پیش‌بینی کرد که صنعت یک دهه جدید را شروع خواهد کرد. در ۱۰ سال گذشته پیشرفت های چشمگیری در زمینه ربات های صنعتی و فناوری های مورد استفاده در آن و همچنین فناوری‌های خطوط تولید ایجاد شده است.

با توجه به پیشرفت های حیرت انگیزی که در این دهه شاهد آن بودیم، به نظر می‌رسد که در ۱۰ سال آینده شاهد تغییرات بیشتری در رباتهای صنعتی خواهیم بود. در ایران نیز با توجه به افزایش قابل توجه و رشد محصولات کارخانجات مختلف ، نیاز خطوط سنگین تولید به استفاده از ربات های صنعتی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌گردد.

در این دپارتمان سعی بر آن داریم تا توجه صنعتگران ایرانی را بیش از هر زمان دیگر به توجیه استفاده از خطوط رباتیک و فناوری های مرتبط با آن جلب نماییم و در این راستا کارشناسان ما خدمات مختلفی از مشاوره و آگاه سازی فرآیندهای جدید گرفته تا اجرا و توسعه سلول‌های رباتیک را به علاقه‌مندان این حوزه صنعتی ارائه می‌دهند .

شرکت سورین فربد، بر اساس ماموریت سازمانی خود مفتخر است که شرکت‌های حاضر در این چرخه صنعتی را از روندها و نوآوری‌های گسترش یافته در آن آگاه سازد و به عنوان یک شرکت دانش بنیان به رفع نیازهای فناورانه در صنعت کشور کمک رسانی نمایند .

یکی از جنبه های نوآوری در ربات های صنعتی را می‌توان در برنامه نویسی آن مشاهده نمود از آنجا که محکم ترین و همه کار ترین ربات ها بدون برنامه نویسی موثر در واقع هیچ چیز نیستند ، به همین خاطر بسیاری از مهندسان و توسعه‌دهندگان رباتهای صنعتی تمرکز خود را بر روی طراحی بهتر نرم‌افزارهای این حوزه قرار داده اند .

یکی دیگر از جنبه های فناوری، هوش مصنوعی است که امروزه تقریبا برای هر صنعتی یک پیشرفت محوری محسوب می‌شود و نوید خاصی را برای رباتیک و اتوماسیون می دهد. ترکیب هوش مصنوعی با سیستم های پیشرفته رباتیک، فرآیندهای تولید خودکار را از طریق یادگیری پیچیده ماشین به سطح بالایی از هوشمند سازی ماشین ها ارتقا داده است . اما فارغ از اینکه چه آینده‌ای برای تولید و بازرسی رباتیک در پیش است، شرکت‌ها برای افزایش بهره‌وری و رقابت پذیری راهی جز حرکت به سمت این فناوری‌های رو به رشد نخواهد داشت و آگاهانه است که حرکت خود در این مسیر را با مشاوری مطمئن و با تجربه آغاز نمایند.

کارشناسان شرکت سورین فربد، با بیش از یک دهه تجربه در اجرای پروژه های رباتیک و تخصص در استفاده از هوش مصنوعی ، آمادگی آن را دارند تا طیف گسترده ایی از خدمات را در این حوزه صنعتی ارائه نمایند. در ادامه با مفهوم سلول های رباتیک و توجیه استفاده از آنها آشنا خواهید شد.

فهرست